Měníme Kuřim
k lepšímu
Dovolte nám pokračovat!
Kandidátní listina
č. 2
Mgr. Ing. Drago Sukalovský kandidát na starostu | Ing. Jan Vlček MSc. kandidát na místostarostu

O nás

KUŘIMSKÁ OBČANSKÁ LIGA – sdružení nezávislých kandidátů

Kuřimská občanská liga je sdružením nezávislých kandidátů, kteří se na práci pro město, a nejenom v zastupitelstvu, podílejí již dlouhá léta. Jsme sdružení silných osobností, které se však dokáží domluvit nejenom mezi sebou, ale i se všemi ostatními, kterým jde o zdravý rozvoj města. Jsou za námi vidět výsledky, již 24 let se výrazně podílíme na dění v Kuřimi.

Kuřimská občanská liga vznikla jako sdružení nezávislých kandidátů už před volbami v roce 1994. Ve všech volebních obdobích od té doby byli její kandidáti členy zastupitelstva, volby v roce 2002 vyhrála se ziskem pěti mandátů v 17 členném zastupitelstvu a poprvé v historii obsadila i post starosty (Ladislav Ambrož). V roce 2006 obhájila počet pěti zastupitelů a, i když na počet hlasů těsně prohrála s ODS (mandátů ale získala stejně), mohla si vybrat, s kterými volebními stranami vytvoří koalici. Rozhodla se pro ODS a KDU-ČSL, obsadila post prvního místostarosty (Ladislav Ambrož) a dalšího radního (Drago Sukalovský).

V roce 2010 KOL znovu vyhrála komunální volby, i když to znamenalo jen tři mandáty. Po těžkých vyjednáváních se stala základem vítězné koalice (s ODS, ČSSD a TOP09) a získala pro Draga Sukalovského pozici starosty. Vítězství ve volbách KOL obhájila i v roce 2014, kdy se starostou opětovně stal Drago Sukalovský a radním Ladislav Ambrož. KOL nabídla koalici Sdružení pro Kuřim a jedinému zastupiteli za ANO Janu Vlčkovi. Poslední 4 roky má KOL dokonce v zastupitelstvu města většinu. I přesto se, v zájmu našeho města a jeho občanů, dohodla na spolupráci s koaličním partnerem, Sdružením pro Kuřim – Kuřimáci a opětovně i Janem Vlček. V zastupitelstvu města má KOL 9 zastupitelů, v radě města jsou kromě starosty Draga Sukalovského i radní Ladislav Ambrož a Milan Vlk.

Pro letošní volby se KOL dohodla se stávajícím místostarostou Janem Vlčkem, který za ni poprvé kandiduje.

Kuřimská občanská liga nejsou jen kandidáti na volební kandidátce, ale i další významné osobnosti – odborníci v různých oblastech, organizátoři veřejného života, aktivní občané. Kandidátem Kuřimské občanské ligy se může stát jen ten, za kým už je vidět kus práce v Kuřimi a pro Kuřim a kdo je ochoten spolupracovat s dalšími aktivními občany. Za své potenciální spojence považuje KOL všechny, kdo se chtějí spolupodílet na rozvoji města, zlepšovat pro ostatní i pro sebe kvalitu života v Kuřimi. Nemyslí si, že ten, kdo se chce spolupodílet na rozvoji svého města, musí kvůli tomu vstupovat do politické strany.

Kuřimská občanská liga se postupně stala neformálním sdružením občanů, kteří něco pro Kuřim a v Kuřimi dělají, a kteří své snahy v obecném zájmu navzájem podporují a koordinují.

Drago Sukalovský se v roce 2012 stal také zastupitelem Jihomoravského kraje a od té doby svůj mandát dvakrát obhájil. Ukázala se výrazná výhoda zastoupení našeho města na krajské úrovni, kde je Drago Sukalovský respektovanou osobností, která dokázala pro město a jeho občany již mnohé prosadit. Nyní zde zastává pozici předsedy výboru pro územní plánování a investice Jihomoravského kraje.

Za 12 let jsme dokázali, že umíme řešit problémy našeho města a řídit jeho rozvoj. Dokázali jsme změnit Kuřim k lepšímu. Dovolte nám tedy pokračovat!